De afgelopen weken hebben veel mensen volop genoten van de Olympische Winterspelen in Milaan.
Veel enthousiasme, groot positivisme en vooral ook samen genieten van prachtige sportwedstrijden, mooie ervaringen in roerige tijden!
Dat geldt echter voornamelijk voor mensen in Noord-Amerika, delen van Azië en Europa, zeker ook in Nederland (met 10 gouden medailles!), maar het is vrijwel zeker dat deze Olympische Winterspelen Afrika en Ghana volledig voorbij zijn gegaan.
Olympische Zomerspelen zijn universeel, maar dat geldt helaas niet voor de Winterspelen.
In 2018 en 2022 deed 1 Ghanese atleet, Akwasi Frimpong, nog mee aan de Winterspelen, om precies te zijn aan het skeleton, maar in 2026 was het aantal Ghanese deelnemers precies 0. Niemand om voor te juichen, geen mogelijkheid voor Ghanese trots op hun atleten tijdens de Winterspelen.
Het is voor Ghanezen ook niet zo gemakkelijk om de top te bereiken bij sporten als skiën, schaatsen of schansspringen. De meeste Ghanezen hebben zelfs nog nooit sneeuw of ijs gezien, laat staan dat zij zich in die sporten kunnen bekwamen.
Geen goud dus voor Afrika en Ghana tijdens deze Winterspelen.
Hoog tijd om dit een beetje te corrigeren!
Bij veel wintersporten is de winnaar van goud niet degene die het eerst aan de finish komt, maar wordt de winnaar aangewezen na een beoordeling door een jury (bijv. bij kunstrijden, schansspringen etc.).
Hoe zo’n jury precies tot het juiste oordeel komt is niet voor iedereen altijd helemaal duidelijk, maar de uitslag van de jury wordt uiteindelijk wel door iedereen geaccepteerd.
Daarom kan en wil onze jury nu ook graag goud uitreiken aan iemand uit Ghana en wel aan iemand die al bijna 30 jaar lang elke dag een Olympische prestatie levert.
Iemand die elke dag keihard werkt, 7 dagen per week, nooit opgeeft en altijd kwaliteit levert.
Waar de meeste sporters slechts af en toe pieken, op de Olympische Winterspelen is dat zelfs maar 1 x per 4 jaar, levert zij 3 x per dag een topprestatie, dat is dus 1095 x per jaar en 4380 x in 4 jaar!!
Daar kan geen Olympische sporter tegenop!
Wie ontvangt dan deze welverdiende gouden medaille….?
Wel, dat is niemand minder dan JANET FORIWAA, de onvolprezen kampioen maaltijden-bereiden van PCC, 3 x per dag, voor alle bewoners en werkers van onze Community, dat is dus elke keer een maaltijd voor 150 mensen.
Janet is de ongekroonde koningin van onze centrale keuken.
Voor haar geen trainingskamp of hoogtestage.
Wel staat zij elke dag voor dag en dauw op om tijdig het ontbijt klaar te kunnen maken! Zij is de aanvoerder van het team van medewerkers, die Janet in de keuken ondersteunen bij alle noodzakelijk werkzaamheden.
Zelfs een recente forse blessure aan één van haar armen, door de ontploffing van één van de gasfornuizen in haar keuken, kon Janet niet stoppen. In no time was zij weer terug om verder te gaan met grote inzet en daadkracht!
De jury is daarom eensgezind en iedereen is het er mee eens:
Janet Foriwaa verdient voor haar Olympische prestatie het hoogste plekje p op het erepodium, zij verdient een GOUDEN medaille!
Het is een gouden medaille, allereerst voor Janet, maar ook voor PCC, voor Ghana en zij is tevens een inspiratie voor de hele wereld.
Janet Foriwaa is nu GOLDEN Janet Foriwaa.
Iedereen gaat natuurlijk staan als het Ghanese volkslied ter ere van Janet wordt gespeeld.
Tegelijkertijd maakt Janet ons wel duidelijk dat wij een beetje op moeten schieten met die huldiging, want zij moet snel weer naar de keuken, naar haar keuken toe……
Janet, een vrouw van Goud!
